Dzieci w tym wieku intensywnie poznają świat i uczą się panujących w nim zasad. Wybierając zabawki powinniśmy sięgać po takie, które rozbudzą dziecięcą ciekawość i wyobraźnię. Sprawdzą się tutaj żywe, intensywne barwy, gdyż maluch w tym wieku uczy się rozpoznawać kształty i kolory. Zabawki powinny również stanowić swego rodzaju wyzwanie, gdyż inaczej szybko się znudzą i skończą w kącie. Wiek 1-3 to okres intensywnego rozwoju umiejętności manualnych oraz wyobraźni przestrzennej. Maluch dużo radości i satysfakcji czerpać będzie z tworzenia budowli z klocków, dopasowywania kształtów, czy różnego rodzaju układanek. Jest to również okres poszerzania słownictwa, w którym uwaga i czas rodziców jest niezastąpiona.

logo
logo
logo

Klocki

Zabawy klockami rozwijają wyobraźnię, umiejętności manualne i myślenie przestrzenne. Dziecko w tym wieku nie będzie jeszcze potrafiło odwzorowywać konkretnych przedmiotów, ale nie powinno się zrażać. Podczas zabawy będziemy mieli okazję przekonać się, czy nasz maluch cierpliwie dąży do celu, czy szybko denerwuje się niepowodzeniami. Ważne jest to, aby przy wyborze klocków zwrócić uwagę na ich wielkość, kształt oraz to, z jakiegoś tworzywa zostały wykonane.

Fantacolor Baby i Junior

Projektując serię Fantacolor pomyślano również o najmłodszych. Malutkie gwoździe zastąpione zostały dużymi, bezpiecznymi guzikami, w zestawach Baby różnią się one nie tylko kolorem, ale i kształtem. Proste obrazki do odwzorowywania umieszczono pod przezroczystą tablicą, stawiając przed maluchem mozaikowe wyzwanie. Podczas zabawy dziecko uczy się myślenia przyczynowo skutkowego, dokładności, rozwija umiejętności manualne.

Układanki i sortery

Dopasowywanie kształtów do właściwych otworów to rozwijająca zabawa, przez którą przejść musi każde dziecko. Stąd duża popularność kolorowych sorterów, przyjmujących najróżniejsze formy. Ciekawym rozwiązaniem, pełniącym podobną funkcję, są również układanki magnetyczne Smart Puzzle. Z jednej strony tablicy znajdują się otwory o kształtach odpowiadającym magnesom, a z drugiej, gładkiej strony maluch może układać własne kompozycje, tworząc proste historyjki.

logo
logo
logo

Świat dźwięków

Zabawki edukacyjne z serii Saxoflute pozwalają stymulować rozwój kilku zmysłów jednocześnie. Maluch będzie miał okazję zaprojektować własny instrument i sprawdzić, w jaki sposób ułożenie poszczególnych modułów wpływa na powstające dźwięki. Zabawka łączy w sobie zalety zestawów konstrukcyjnych i pozwala na proste eksperymenty muzyczne.