logo
 

Fantacolor to seria zabawek, która podbija serca dorosłych i dzieci od pokoleń. Zestawy kolorowych kołeczków pozwalają układać różnorodne obrazki. Ilość możliwości jest nieskończona, jedyne ograniczenie to Twoja wyobraźnia! Fantacolor pozwala rozwijać wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne i artystyczne. Zestawy różnią się ilością i wielkością kołeczków oraz wymiarami tablic do okładania.

Z myślą o najmłodszych powstała seria Fantacolor Baby, przeznaczona dla dzieci już od 18 miesiąca. W zestawach znajdują się duże grzybki, o średnicy prawie 5 cm, w różnych kolorach i kształtach. Wszystkie elementy zestawu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby maluch mógł wygodnie złapać je w rączce. Dzięki prostym obrazkom, które umieszcza się pod przezroczystą tablicą, dziecko tworząc swoje pierwsze mozaiki rozwija koordynację ruchową i kreatywność, uczy się kolorów i kształtów.

Dla nieco starszych dzieci przeznaczona jest seria Fantacolor Junior. Również w tych zestawach kolorowe karty z wzorami umieścić można pod przezroczystą tablicą, grzybki są już jednak nieco mniejsze (32 mm) i wszystkie mają taki sam, okrągły kształt. Praktyczna podpórka pozwala postawić tablicę tak, aby dziecko mogło tworzyć swoje mozaiki w najwygodniejszej dla niego pozycji.

Fantacolor Basic to zestawy przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zawierają kołeczki w 4 kolorach oraz tablicę - klasyczną, prostokątną lub w kształcie kwiatka (Daisy). Tablica jest biała i w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni i kreatywności dziecka, ale maluch podczas zabawy może korzystać z przykładowych wzorów, zamieszczonych w albumie.

Większość produktów Fantacolor przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Seria Portable zawiera kołeczki o średnicy 15 mm oraz białą tablicę, która pełni również funkcję pokrywki walizki. Można w niej przechowywać wszystkie elementy zestawu, a praktyczny uchwyt pozwala powiesić gotowy obrazek na ścianie dziecięcego pokoju.

logo

Zestawy Fantacolor Design pozwalają tworzyć jeszcze ciekawsze kompozycje, dzięki kolorowej ramce, która poszerza obszar na którym tworzy się kolorowe mozaiki. Ciekawym urozmaiceniem są również produkty Aquarium oraz Garden - poza kolorową tablicą zawierają również kolorowe rybki lub kwiatki.

Z myślą o starszych fanach serii Fantacolor powstały zestawy Pixel Art, które pozwalają tworzyć wyjątkowo realistyczne kompozycje. Wystarczy położyć arkusze pomocnicze na planszy i zacząć układać kołeczki zgodnie ze wzorem. W zestawie znajdują się kołki w 6 kolorach, ale gdy spojrzysz na obrazek z odpowiedniej odległości zobaczysz ich dużo więcej. Dokładnie tę samą technikę wykorzystywał neoimpresjonistyczny ruch puentylistów, a obecnie stosuje się ją w druku, gdzie każdy obraz musi zostać rozłożony na serię malutkich kropek. Gdy wzór będzie już gotowy wystarczy utrwalić go używając dowolnego kleju i wyjątkowe dzieło sztuki gotowe jest do powieszenia!