Wiek przedszkolny to okres, w którym dziecko wykazuje dużą aktywność ruchową i ciekawość świata. Nie należy tej energii tłamsić, lecz skierować ją na właściwe, bezpieczne tory. W tym czasie dziecko poznaje świat przy pomocy zmysłów i eksperymentów, a naśladowanie starszych i doskonalenie umiejętności manualnych przynosi mu wiele przyjemności. Ważne jest, aby zabawki w tym wieku angażowały nie tylko ciało, ale również umysł, gdyż inaczej dziecko szybko się nimi znudzi. Powinniśmy stawiać na twórczą, aktywną zabawę, a nie bierne czynności, takie jak oglądanie telewizji.

logo
logo
logo

Fantacolor

W serii znajdują się zestawy dostosowane do potrzeb dzieci w każdym wieku. Zmieniają się kolory i kształty tablic oraz rozmiary gwoździ, ale zasada pozostaje ta sama. Układanie kolorowej mozaiki to wciągająca zabawa, która rozwija wyobraźnię, umiejętności manualne i uczy cierpliwości. Nic dziwnego, że produkty Fantacolor zdobywają serca dzieci od pokoleń.

Filo

Zestawy zaspokajają wiele potrzeb najmłodszych, uczą kreatywności i rozwijają umiejętności manualne. Tworząc sznurkowe obrazki przy pomocy specjalnej plastikowej końcówki, dziecko ma okazję naśladować starszych i przyzwyczaja swoje ręce do precyzyjnych czynności manualnych, takich jak pisanie i szycie. Wszystkie te umiejętności przydadzą się już podczas pierwszych dni w szkole.

Szablony

Pozwalają tworzyć skomplikowane obrazki i kompozycje dzieciom, które nie potrafią jeszcze samodzielnie narysować realistycznych kształtów. Szablony to świetna zabawa, która przygotowuje dzieci do nauki pisania oraz daje podstawę do dalszego rozwijania umiejętności plastycznych. Kolorowanie stworzonych kompozycji to trening dokładności i cierpliwości.

logo
logo
logo

Zabawki magnetyczne

Tablice z magnesami pomagają w nauce rozpoznawania kształtów, czytania, pisania i liczenia. Dzieci mogą układać na nich swoje własne kompozycje, proste historyjki obrazkowe to świetny sposób na rozwijanie słownictwa oraz myślenia przyczynowo skutkowego. Zabawki magnetyczne dają również mnóstwo innych możliwości. Poza tradycyjnymi tablicami istnieją również kreatywne układanki, takie jak Dressy Baby. Z myślą o dzieciach interesujących się modą stworzono serię Fashion Design, w której młodzi projektanci mogą spróbować swoich sił w tworzeniu wybiegowych kreacji.

Georello i Migoga

Zestawy Georello i Migoga posiadają dużą wartość edukacyjną. Jak wszystkie klocki i układanki rozwijają wyobraźnię i uczą logicznego myślenia, ale to nie wszystko co mają do zaoferowania. Tworząc konstrukcje z kół zębatych i zjeżdżalnie dla kulek dzieci w intuicyjny sposób poznają prawa fizyki, podstawy mechaniki i uczą się myślenia przyczynowo skutkowego. Umiejętności te przydadzą się nie tylko w szkole, ale również w życiu codziennym. Budowanie poprawnie działających struktur to niezwykłe wyzwanie, które przyniesie dziecku wiele satysfakcji i zachęci do dalszych eksperymentów.