Również dla starszych dzieci firma Quercetti przygotowała ciekawe zabawki edukacyjne. Kreatywne zestawy przygotowują do nauki w szkole i ułatwiają proces przyswajania wiedzy. Ważne jest to, aby cały czas stawiać przed dzieckiem nowe wyzwania, rozwijać zainteresowania i stymulować wrodzoną ciekawość świata. Zabawki powinny dawać możliwość kreatywnego współtworzenia, a nie ograniczać się do prostego odtwarzania schematów.

logo
logo
logo

Pixel Art

Zasada działania jest podobna jak w przypadku serii Fantacolor, a efekt jest naprawdę spektakularny. Układając mozaiki z malutkich gwoździków odtwarzamy realistyczne zdjęcia lub znane dzieła sztuki. Ciekawą opcją jest możliwość stworzenia mozaiki z własnego zdjęcia. Zabawa jest czasochłonna, ale uczy cierpliwości i staranności. Skończony obrazek ozdobi dziecięcy pokój, dając autorowi mnóstwo satysfakcji.

Zjeżdżalnie i tory dla kulek

Zaawansowane zestawy konstrukcyjne pozwalają budować duże i skomplikowane tory. Ciekawe eksperymenty to najlepszy sposób na poznawanie praw fizyki, z odpowiednią motywacją dziecko samo będzie szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Konstrukcje pozwalają rozwijać wiedzę z zakresu mechaniki i umiejętność logicznego myślenia. Gotowe tory wyglądają imponująco!